Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
z_z_l 640.jpg

Facebook Like Box

Realizacja działań Projektu Niepodległa Polska Smakuje na terenie Polski rozpoczęła się w czerwcu br. i do tej pory zrealizowano szereg elementów kampanii promocyjnej.
Opracowano koncepcję wizerunkową Projektu Niepodległa Polska Smakuje, wydrukowano foldery informacyjne o poszczególnych Branżowych Funduszach Promocji, materiały reklamowe oraz grafiki wielkoformatowe promujące wszystkie sektory produktowe objęte Projektem. Wykonano efektowny film prezentujący poszczególne produkty w sektorach uczestniczących w Projekcie i będących przedmiotem promocji.

Zrealizowano kampanię promującą produkty i systemy jakości w siedmiu lokalizacjach na terenie kraju. 16 czerwca br. na terenie Toru Wyścigów Konnych „Służewiec” w Warszawie wystawa „Poznaj Dobrą Żywność” zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas imprezy promowana była polska żywność wysokiej jakości, produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne. Z kolei 23-24 czerwca br. w Szepietowie k. Białegostoku XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, w której udział wzięło kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych, około 1000 zwierząt hodowlanych. Dwudniowe wydarzenie wypełnione pokazami, konkursami spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi jest największym przedsięwzięciem tego typu w branży rolniczej na obszarze w płn.-wsch. Polski . W dniach 30 czerwca-1 lipca br. w Minikowie k. Bydgoszczy pawilon Niepodległa Polska Smakuje brał udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH, będących specjalistyczną i wielotematyczną wystawą dla producentów rolnych i ekspertów z branży. Targi organizowane są przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, to największa w wojewódzkie kujawsko-pomorskim impreza rolnicza.


W dniach 7-8 lipca br. w Augustowie odbyła się promocja polskiej żywności na Targach Agro Eko Turystyczne – w jednym z najważniejszych polskich ośrodków wypoczynkowych i centrum sportów letnich w kraju. Targi co roku skupiają wystawców i producentów ze wschodnich województw kraju wpierając regionalnych producentów.
Tysiące osób odwiedziło biały pawilon – biorąc udział w konkursach, pokazach kulinarnych i degustacjach - na największej imprezie poświęconej rolnictwu w Podkarpackiem w dniach 25-26 sierpnia br. podczas Krajowej Wystawy Zwierząt i Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Bydła Simentalskiego (PZHBS). W trakcie wystaw i pokazów zwierząt hodowlanych oraz polskiego dorobku hodowlanego - obchodzono 100-lecie Polskiej Hodowli Zwierząt Gospodarskich w Karpatach - przedstawiono potencjał działań promocyjny projektu w systemach jakości. Spotkania w pawilonie były doskonałą okazją do wymiany opinii, poglądów oraz doświadczeń dla wszystkich uczestników: rolników, hodowców i przedstawicieli związków hodowlanych, służby rolnej, a także pracowników naukowych instytutów i uczelni związanych z rolnictwem
Kolejne wydarzenie, w którym brał udział Pawilon „Niepodległa Polska Smakuje" to V Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR” w dniach 29-30 września 2018 r. Dzięki sfinansowaniu tego wydarzenia przez Fundusze Promocji Mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego, owczego, mleka, warzyw i owoców - Krakowianie mogli obserwować konkursy kulinarne najlepszych krakowskich blogerów zajmujących się tematyką kulinarną. Również uczniowie ze szkół gastronomicznych rywalizowali w przygotowaniu niespodzianek kulinarnych w oparciu o potrawy kuchni regionalnej z Małopolski. Natomiast najlepsi polscy kucharze przygotowywali przez dwa dni dziesiątki potraw i deserów bezpłatnie serwowanym gościom.
Ostatnim wydarzeniem, w którym udział wziął Pawilon „Niepodległa Polska Smakuje" jest XIII Jesienna Giełda Ogrodnicza W Boguchwale k. Rzeszowa połączona z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz II Ogólnopolską Wystawą Królików. Organizowana jest ona w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w dniach 6-7 października br.
Biały Pawilon „Niepodległa Polska Smakuje" promocyjny składa się z 8 stref produktowych, strefy degustacji oraz strefy wsparcia merytorycznego. Odwiedzający mogli degustować polskie produkty na bazie mięsa ze zwierząt hodowlanych z polskich ras, a także produktów wytworzonych z wykorzystaniem polskiego mleka oraz polskich gatunków owoców i warzyw.
W trakcie trwania promocji przeprowadzono w każdym miejscu konkursy kulinarne, które odbywały się w strefie degustacyjnej Pawilonu. W ramach strefy wsparcia merytorycznego oraz stref produktowych konsumenci odwiedzający imprezy, a także przedstawiciele rolników, producentów i przetwórców mogli uzyskać pomoc merytoryczną udzielaną przez ekspertów. Telebim umieszczony przed Pawilonem tworzył doskonałą komunikację pomiędzy zespołem uczestników działań promocyjnych a odwiedzającymi, prezentując relację „live” z atrakcji odbywających się w jego wnętrzu. W trakcie wydarzeń pozyskano znaczną ilość kwestionariuszy, dzięki którym po ich opracowaniu uzyskamy wiedzę o znajomości systemów jakości przez Polaków.

Kolejne działania promujące polską żywność przekraczają granice kraju, a nawet kontynentu europejskiego. Spotkania promocyjne za granicą – będące ukoronowanie działań projektu - odbędą się na pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży” w Chinach, Singapurze, Indonezji i Japonii.
Promocje zagraniczne zostały zaplanowane w formule Przyjęć Narodowych pod nazwą Niepodległa Polska Smakuje na pokładzie polskiego żaglowca „Dar Młodzieży”. Rejs Niepodległości, jaki odbywa żaglowiec to zarówno pokazanie polskiej historii, jak też współczesności i przyszłości. Na żaglowcu zorganizowane spotkania – przyjęcia z grupami docelowymi połączone będą z degustacją polskiej kuchni w wykonaniu polskich szefów. W każdym wydarzeniu - połączonym ze zwiedzanie statku - udział weźmie ok. 150 osób. Zaplanowano następujące porty w krajach docelowych rejsu w terminach: Jakarta w Indonezji (02-05.10.2018 r.), Singapur (09-12.10.2018 r.), Shanghaj w Chinach (02-05.11.2018 r.) i Osaka w Japonii (13-16.11.2018 r.).
W ramach każdego wydarzenia promocyjnego na żaglowcu odbędą się prezentacje poszczególnych branż w formie filmu wyświetlanego w dostępnym dla wszystkich miejscu w strefie degustacji na pokładzie. Przygotowana zostanie strefa informacyjna zapewniająca dostęp do danych o historii i tradycji polskiej kuchni oraz o naszych produktach wytwarzanych m.in. w polskich/europejskich systemach jakości, w tym produktach ekologicznych. W strefach informacyjnych udział wezmą eksperci z każdej z 5 głównych branży Projektu.
Szczególny nacisk zostanie położony na promocję polskich produktów, w tym mięsa wieprzowego, wołowego, owczego oraz drobiu i przetworów z tych mięs, mleka oraz przetworów mlecznych, owoców i warzyw, a także przetworów owocowo-warzywnych. Promocję zapewni odpowiednio dobrana do danego rynku prezentacja i degustacja potraw przygotowanych dla gości z polskich surowców oraz przetworów. Potrawy przygotowane zostaną przez polskich szefów kuchni posiadających doświadczenie w promocji zagranicznej. Każda potrawa będzie posiadała wskazówki i informacje jakie produkty zostały wykorzystane do jej wykonania.
Ważnym elementem tych wszystkich spotkań będą rozmowy biznesowe prowadzone przez przedstawicieli polskich branż z potencjalnymi partnerami uczestniczącymi w eventach na pokładzie żaglowca w Chinach, Singapurze, Indonezji i Japonii. Do udziału w wydarzeniach zagranicznych w poszczególnych krajach zaproszono polskich przedsiębiorców-producentów z branż reprezentowanych w Projekcie. Spotkania na pokładzie żaglowca oraz udział w misji pozwoli na poznanie kluczowych przedstawicieli miejscowego środowiska biznesu oraz administracji, dokonanie rekonesansu rynku oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.