Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
b_p002_0_4.jpg

Facebook Like Box

Wielkie Gratulacje składa zarząd Stowarzyszenie Polska Ekologia dla Osm Jasienica Rosielna z okazji rocznicy 95 lat "urodzin". Nasze stowarzyszenie może się poszczycić , że w naszych szeregach są takie firmy jak Osm Jasienica Rosielna którą kieruje od kilkudziesięciu lat prezes Kazimierz Śnieżek👏👍 Dla sympatyków wyrobów mlecznych z Jasienicy Rosielnej zamieszczamy krótki rys historyczny powstania w/w mleczarni :W dniu 16 kwietnia 1927 r. w Sądzie Grodzkim w Sanoku została zarejestrowana "Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej z ograniczoną odpowiedzialnością". Jej założycielami byli ksiądz dziekan Józef Królicki hrabia Stanisław Wysocki i dyr. szkoły pan Henryk Krauz - którzy wnieśli po 10 udziałów. Budynek mleczarni pobudowali na posiadłościach parafialnych zaciągając kredyt w wysokości 5 tyś. zł w Banku Rolnym we Lwowie poręczając go swoim majątkiem.
W czasie II-giej wojny światowej Spółdzielnia cały czas prowadziła skup, przetwórstwo mleka i przyjmowała nowych członków.
Zdecydowany rozwój Spółdzielni nastąpił w latach 1992 – 2002, gdzie na wykupionych parcelach wokół 1-szego budynku Spółdzielni wybudowano:
nową halę produkcyjną wraz z nowoczesnymi liniami do produkcji mleka spożywczego, śmietany, twarogów i napojów mlecznych,
stację wodociągową, kotłownię i oczyszczalnię ścieków.
Wszystkie obiekty spełniały normy bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska i odpowiadały wymogom Unii Europejskiej, co pozwoliło w 2003 roku wprowadzić system HACCP, a w 2004 r. Spółdzielnia została zakwalifikowana, jako zakład unijny - co dało jej możliwość produkowania i sprzedawania wyrobów na teren całej Unii Europejskiej.
W 2007 r. Spółdzielnia podjęła produkcję wyrobów ekologicznych tj. mleko spożywcze, masło i twarogi uzyskując dla nich certyfikat „Rolnictwa Ekologicznego". W 2012 roku Spółdzielnia uzyskała certyfikat systemu zarządzania i jednocześnie spełnia wymagania normy ISO 22000:2005 na wszystkie produkowane asortymenty.
 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2022 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.