Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
roduktypoziomojpg.jpg

Facebook Like Box

Ekogala 2022
Stoisko #stowarzyszeniapolskiejekologii na targach Eko gala w Rzeszowie odwiedził Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego dyrektor KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz. Bardzo pochlebnie panowie wypowiadali się o inicjatywie #UniwersytetuPrzyrodniczegowLublinie oraz #Stowarzyszeniapolskaekologia stworzenia #EKOHUB
-Eko-Hub - owocna współpraca w Lublinie - jak zbliżyć naukę do praktyki?
Odpowiedź na to ważne pytanie daje stworzenie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie Eko-Huba, który funkcjonuje w Centrum Transferu Technologii. Nowy i twórczy organizm wyrósł z zawartego w październiku 2022 porozumienia dotyczącego współpracy Uniwersytetu
z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”.
Smakowita prezentacja Eko-Huba odbyła się na Ekogali 16-17.12 w Rzeszowie na XVI Międzynarodowych targach żywności najwyższej jakości regionalnej,tradycyjnej i ekologicznej!
Lubelski Eko-Hub jest szansą na tworzenie kolejnych rozwiązań. Planowana jest współpraca z innymi przetwórniami i gospodarstwami, a także z partnerami zagranicznymi, w zakresie kreowania i realizacji działań proinnowacyjnych w szczególności ekologicznych oraz przy pozyskiwaniu finansowania na realizację wspólnych projektów.
Przykładem może być m.in. grudniowa prezentacja na XVI Targach Ekogala w Rzeszowie, na stoisku #Stowarzyszeniapolskaekologia pierwszych innowacyjnych produktów z trispy , a mianowicie makaronów z suszem jabłkowym oraz z suszonymi borowikami (wszystkie składniki z certyfikatem bio). Te nowe makarony zostały wykonane w Zakładzie Inżynierii i Technologii Zbóż pod czujnym okiem Kierownika Zakładu, Profesora Uczelni dr inż. Aldony Soboty na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, przez Czesława Meusa (propagatora tripsy) oraz dr inż. Jarosława Mazurkiewicza starszego specjalistę z tego uniwersytetu, również przy produkcji i pakowaniu makaronów pomagali pracownicy naukowi dr Anna Wirkijowska, dr inż. Piotr Zarzycki oraz mgr inż. Dorota Teterycz . Przeprowadzona degustacja wśród publiczności potwierdziła, że makaron z trispy będzie hitem w niedługim czasie.
Na fotce poniżej między innymi, prorektor UP z Lublina dr hab. Bartosz Sołowiej prof. uczelni , Paweł Krajmas – prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia, Czesław Meus – Stowarzyszenie Polska Ekologia , Maciej Bartoń- pełnomocnik zarządu "Polskiej Ekologii , dr inż. Anna Jeżak-Zgórka - koordynatorka w CTT oraz w/w przedstawiciele władz Podkarpacia.
 
ekogala 2022
 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.