Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Miło nam jest poinformować, że #Stowarzyszeniepolskaekologia oprócz działań mających na celu promowanie żywności ekologicznej, również przejawia aktywność mającą na celu wspieranie ważnych tematów bioróżnorodności.
19 stycznia 2023 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się Naukowa Konferencja Pszczelarska dedykowana - dla otoczenia społeczno-gospodarczego ,,Nauka praktyce". W której #Stowarzyszeniepolskaekologia weźmie aktywny udział nie tylko w roli sponsora tego wydarzenia , ale również do Komitetu Naukowego konferencji został zaproszony nasz członek mgr inż. Maciej Bartoń dyrektor oddziału Laboratoriów GBA w Lublinie, który poruszy temat ważności pszczół w łańcuchu produkcji rolnictwa ekologicznego i przetwórczego.
-Konferencja na UP wLublinie to największa do tej pory konferencja pszczelarska, która łączy świat nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym (czyli pszczelarzami i firmami pszczelarskimi). Uczestnictwo w tym wydarzeniu potwierdziły wszystkie instytucje naukowe, które w swoich badaniach zajmują się pszczołą miodną. 
Konferencja ma na celu: zintegrowanie społeczności akademickiej (zajmującej się w swoich badaniach różnymi działami pszczelarstwa)
z pszczelarzami i przedsiębiorcami działającymi w zakresie pszczelarstwa;pokazanie iż „świat nauki pszczelarskiej” w Polsce cechuje się wysokim poziomem merytorycznym i jest otwarty na wspólne inicjatywy i wyzwania oraz rozwiązywanie problemów branży pszczelarskiej.Podczas konferencji zostaną przedstawione kierunki i wyniki badań realizowanych w poszczególnych ośrodkach naukowych w całej Polsce i ich aplikacje, wdrożenia oraz udogodnienia, które mogą być przydatne w codziennej pracy pszczelarza.
O ważności w/w konferencji może zaśwadczyć przyjęcie Patronatu Honorowego przez Pana Henryka Kowalczyka
Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatów Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Marszałka województwa Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina i wielu innych
Więcej informacji dotyczących konferencji, jej program, a także formularz rejestracyjny można znaleźć pod linkiem: https://up.lublin.pl/konferencjapszczelarska/
 
...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.