Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paweł Skrzypczak    


PRIMAVIKA Sp. z o.o.


ul. Akacjowa 27
62-023 Gądki


Fasola w sosie pomidorowym BIOJuż w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych, kiedy w Polsce jeszcze nie wiele wiedziano na temat wegetariańskiego sposobu odżywiania, Paweł Skrzypczak, obecny prezes firmy „Primavika”, zainteresował się wegetarianizmem i postanowił przejść na tego typu odżywianie. Nie było mu łatwo, ubogie menu w postaci kanapek z białym i żółtym serem na przemian, dżem i jajka, wcale nie wpłynęły na poprawę jego zdrowia i samopoczucia. Po kilkunastu latach zrezygnował z wegetarianizmu. W dalszym ciągu jednak był on zainteresowany tematyką zdrowego stylu życia i odżywiania. Wraz z założycielami firmy „Primavika” od połowy lat osiemdziesiątych współorganizował programy np.: – szkoły zdrowego gotowania, podczas których przekazywano innym wiedzę na temat wyboru właściwego pożywienia i sposobów jego przygotowania.

     Główny udziałowiec firmy Roman Skrzypczak, jako jeden z pierwszych w Polsce, w roku 1991 uruchomił w Poznaniu hurtownię „Zdrowej Żywności”, z produktami dla: wegetarian, wegan, diabetyków, alergików, bezglutenowców. Zapotrzebowanie jednak hurtowni na wegetariańskie dania obiadowe, pasty i pasztety było ogromne, dlatego Paweł Skrzypczak wraz z ojcem Jerzym, braćmi Romanem i Markiem oraz kolegą Krzysztofem, planowali uruchomienie produkcji żywności wegetariańskiej. Jednak dopiero w 1998 roku nadarzyła się okazja zakupu zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego, co pozwoliło zrealizować marzenia rodziny Skrzypczaków i uruchomić produkcję „Zdrowej Żywności”.

Zakładając firmę ''Primavika'' wytyczyliśmy sobie następujące cele:
Cieciorka w sosie pomidorowympromować zdrowy styl życia i odżywiania, produkować wyroby dla wegetarian i wegan, bez cholesterolu, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, a także bez glutaminianu sodu. Naszym celem było również stosowanie surowców z rodzimych i sprawdzonych źródeł, a także niemodyfikowanych genetycznie.
Swoją działalność rozpoczęliśmy od produkcji linii dań obiadowych. Korzystając z domowych przepisów na fasolki w pomidorach, lecza i gulasze, powstały pierwsze dania wegetariańskie. Rok później wprowadziliśmy produkcję pasztetów do smarowania pieczywa głównie na bazie soi i cieciorki. W tym samym roku rozpoczęliśmy także produkcję masła orzechowego, za które to w 2005 roku, zostaliśmy laureatem III Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów „NAJLEPSZE W POLSCE” – „THE BEST IN POLAND” uzyskując certyfikat za produkt: MASŁO ORZECHOWE. W 2004 roku rozpoczęliśmy produkcję produktów Ekologicznych z certyfikatem Bioekspert.

     Przez pierwsze dwa lata jedynymi dystrybutorami produktów firmy „Primavika” były dwie powiązane kapitałowo firmy „Vita” i „Profit”. W marcu 2001 roku zatrudniliśmy pierwszą osobę do działu handlowego, której zadaniem było pozyskanie nowych odbiorców, jak również uruchomienie sklepu internetowego. Już w maju tegoż roku rozpoczęliśmy współpracę z wieloma firmami i hurtowniami w całej Polsce. W 2003 roku po głębokiej reorganizacji firmy, nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi dystrybutorami. W 2005 roku zatrudniliśmy pana Tomasza Sobczyka na stanowisko dyrektora do spraw handlowych, co przyczyniło się do dynamicznego rozwoju firmy poprzez umocnienie dotychczasowych kanałów dystrybucji i nawiązanie współpracy z kolejnymi przedsiębiorstwami.

     Obecnie produkowane są trzy linie produktów konwencjonalnych: dania obiadowe, pasty i pasztety do smarowania pieczywa, masła orzechowe, a także linie produktów EKOLOGICZNYCH z certyfikatem: dania obiadowe EKO, pasztety do smarowania pieczywa EKO, musztardy EKO, ketchupy EKO. W tym roku do grona produktów konwencjonalnych dołączyliśmy pasty drożdżowe w pięciu smakach, hummus w trzech smakach jak również masło sezamowe, migdałowe i tahini.

      Ciągle pracujemy nad poszerzeniem gamy naszych produktów. Zakład produkcyjny, który mieści się w Lutomiu koło Sierakowa, wyposażamy w coraz nowocześniejsze urządzenia techniczne.
Od początku istnienia firmy systematycznie wystawiamy nasze produkty na różnych targach m.in.:

     „Zdrowej Żywności” w Tarnowie, III Międzynarodowy Targi Owoców i Warzyw AGF Polska w 2006 roku, gdzie otrzymaliśmy wyróżnienie, Ekoconnect, BioFach, Polagra, Społem – „Podejmij Eko Decyzję”, gdzie otrzymaliśmy dyplom uznania, Targi Naturalnej Żywności w Łodzi itp.
Rok 2012 jest dla nas szczególny

     gdyż szybko rosnąca wartość rynkowa naszego przedsiębiorstwa przyczyniła się do uzyskania tytułu Gepard Biznesu 2011 i wyróżnienie w konkursie wśród 60 tysięcy podmiotów gospodarczych. Wysoka efektywność z kolei, została nagrodzona tytułem Efektywna Firma 2011.

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.