Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RUNOLAND   
Sp.j. 
B. Leśniewski  i Wspólnicy       
ul. Podwale 11
56-200 Góra
http://www.runoland.pl/

Firma i marka handlowa RUNOLAND jest własnością Spółki  Jawnej, która powstała w 1992r. Udziałowcami są wyłącznie obywatele Polski. Siedziba i zakład naszej firmy mieści się w mieście Góra w województwie dolnośląskim. Zakład produkcyjny to obiekty dawnych Zakładów Przetwórstwa Leśnego LAS w Górze.


Podstawową działalnością firmy jest przetwórstwo runa leśnego. Jest to kontynuacja  tradycji przetwórczych  na tym terenie. Przetworzone grzyby leśne i owoce lasu stanowią najważniejszą i największą część naszej produkcji  -  blisko  60 %. Pozostały asortyment to przetwory owocowe i warzywne. W ramach zamówień indywidualnych oferujemy również nasz asortyment w dużych opakowaniach dostosowanych do potrzeb odbiorców cateringowych. Blisko połowa naszej produkcji jest sprzedawana na eksport – głównie do Stanów Zjednoczonych i Kanady.W roku 2000 amerykańskie władze sanitarne przyznały spółce RUNOLAND numer bezpośredniego eksportera do USA, a większość naszych przetworów otrzymała certyfikację eksportową do tego kraju. Przetwarzane w naszym zakładzie płody rolne i runo leśne pochodzą z chemicznie czystych nieskażonych terenów borów dolnośląskich.

Umożliwiło to nam wystąpienie o przeprowadzenie certyfikacji zgodności ekologicznej. Od roku 2005 posiadamy Ekologiczny Certyfikat Zgodności , wydany przez Jednostkę Certyfikującą  EKOGWARANCJA sp. z o.o. z Lublina, który jest co roku odnawiany. Zakład spełnia wszystkie wymogi aktualnej ustawy unijnej – Rozporządzenia Rady WE nr  834/2007 z dnia 28 czerwca 2007r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych. Przeprowadzane systematycznie badania kontrolne potwierdzają wysoką jakość naszych przetworów, oraz ich zgodność z wymogami dotyczącymi żywności ekologicznej.

Zapewniamy wszystkich naszych obecnych i potencjalnych odbiorców, że nie stosujemy żadnych surowców genetycznie modyfikowanych .W firmie RUNOLAND kładziemy głównie nacisk na jakość dlatego też stosujemy tradycyjne metody produkcji , bez używania chemicznych konserwantów. Śmiało możemy twierdzić, że nasze wyroby smakują jak z babcinej spiżarni. Całą produkcję kontroluje przyzakładowe laboratorium.

W roku 2009 uzyskaliśmy certyfikat NOP umożliwiający sprzedaż naszych produktów ekologicznych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Mamy nadzieję, że nasze działania , mające na celu ciągłe rozszerzanie oferty produktów rolnictwa ekologicznego i zapewnianie najwyższej jakości oferowanych przetworów owocowo-warzywnych i grzybowych spełniają oczekiwania Państwa i dlatego też zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą .
 
Współpracując z nami – spotkacie się Państwo z miłą i fachową obsługą. Naszym stałym odbiorcom przyznajemy atrakcyjne rabaty i upusty cenowe oraz korzystne terminy płatności. 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.