Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SYMBIO POLSKA S.A.   
00-635 Warszawa
ul. Polna 40
do korespondencji
Symbio Polska S.A.
ul. Skłodowskiej 2/6
20-029 Lublin

http://www.symbio.pl/

SYMBIO POLSKA została założona w 1998 roku  przez Panów Artura Tymińskiego oraz Tokya E. Dammond.  W tym samym roku spółka pozyskała finansowanie od funduszu typu venture capital CARESBAC SEAF Polska sp. z o.o. S.K.A. (CARESBAC), obecnie EECP I S.a.r.l., a środki pozyskane z inwestycji pozwoliły na uruchomienie przez SYMBIO produkcji wysokiej jakości żywności posiadającej certyfikaty ekologicznego pochodzenia.

Odpowiadając na rosnący popyt na rynkach państw Europy Zachodniej i Ameryki Północnej na żywność ekologiczną, Spółka skoncentrowała się na stworzeniu grupy producentów ekologicznych i wyspecjalizowaniu ich w produkcji „owoców miękkich” jak: truskawki, maliny, porzeczki, itp. oraz warzyw.  Dzięki zorganizowanej bazie surowców oraz nadzorowi nad jakością ich produkcji od roku 1999 Spółka zaczęła dostarczać ekologiczne owoce i warzywa mrożone do głównych producentów odżywek dla dzieci w Europie miedzy innymi do firm: Heinz, Nestle, Hipp.

Ponadto, wychodząc naprzeciw popytowi na wysokiej jakości żywność z certyfikatem ekologicznego pochodzenia wśród polskich konsumentów, na początku 2005 roku, SYMBIO POLSKA postanowiła rozpocząć produkcję i sprzedaż bardziej przetworzonych niż dotychczas produktów do sprzedaży detalicznej  na krajowym rynku. Początkowo były to dżemy i soki a następnie dodano również „produkty sypkie” jak płatki owsiane i musli. Wszystkie produkty okazały się sukcesem dla spółki a ich sprzedaż wykazała bardzo dynamiczny przyrost. Dlatego listę produktów oferowanych na rynek detaliczny poszerzono o bakalie i zdrowe ciastka. Tym samym SYMBIO POLSKA stała się dostawcą najszerszej oferty produktów posiadających certyfikaty ekologicznego pochodzenia na rynku polskim w tym czasie.

W 2006 roku z myślą o dalszym rozwoju spółki oraz zakładając możliwość pozyskania finansowania na rynkach kapitałowych, SYMBIO POLSKA zmieniła strukturę prawną ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną

W roku 2008 Spółka sukcesywnie pracowała nad swoją bazą surowcową oraz zwiększaniem swojej sprzedaży detalicznej  głównie poprzez współpracę z siecią CAREFOUR oraz innymi odbiorcami żywości ekologicznej jak:  Organic Farma Zdrowia i Smak Natury, supermarkety Premium, Stokrotka, Bomi, Piotr i Paweł.
 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.