Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

24 września gościliśmy w powiecie Powiat Lubartowski na ,,Pikniku z Produktem Polskim”.
Dziękujemy za współpracę organizatorom !

Sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

 
  Powiat Lubartowski

Powiat Lubartowski

Czytaj więcej...

Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Zeńboku w niedzielę 11.09 byliśmy  z #kuchniastrazackazezbozamiwysokiejjakosci , ten projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zboż i Przetworów Zbożowych, w czasie tego wydarzenia odbyła się również impreza towarzysząca pod nazwą: #PiknikzProduktemPolskim 🇵🇱. Gospodarzem w/w Dożynek była Pani Wójt Mariola Kołakowska , Patronatat Honorowy Dożynek objął Poseł na Sejm RP vice- Minister Rolnictwa Pan Rafał Romanowski.
#StowarzyszeniePolskaEkologia ufundowało dla 4 najlepszych #KGW z #GminyRemień młynki żarnowe #Mockmill do mielenia ziarna zbóż. Nagrodzone zostały najlepsze #KGW wytypowane w ramach #BitwyRegionów, a przekazania w/w nagród dokonał Pan Minister Rafał Romanowski, który również z Panią Wójt Mariolą Kołakowską odwiedził stoisko z #kuchniastrazackazezbozamiwysokiejjakosci degustując potrawy przygotowane przez naszych kucharzy druchów z #OSP
z województwa Zachodnio-Pomorskiego którzy przygotowali smakowite pierogi z mięsem, makaron z gulaszem, kaszankę z cebulką, naleśniki z musem malinowym, nie mogło też zabraknąć #Domowegochleba ze swoiskim smalcem, były dodaki z sałatki warzywnej, ogórki kwaszone, ekologiczny swojski coctail malinowy, kompot z mirabelek . Bardzo dziękujemy organizatorom Dożynek za zaproszenie nas na to wydarzenie.
 
  Kuchnia Strażacka w Zeńboku 3
Kuchnia Strażacka w Zeńboku 2
Kuchnia Strażacka w Zeńboku 4
 

Kuchnia strażacka ze zbożami wysokiej jakości zawitała w niedzielę 28.08.2022 do Gminy Kamień na Podkarpaciu w której to Gminie odbyły się Dożynki. W/w projekt Sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych wpisauje się idealnie w takie wydarzenia, bo przecież Rolnicy sieją zboża i to od nich zależy żeby zboża były najwyższej jakości. Odbyłem wiele rozmów z rolnikami i konsumentami przekonując ich, że należy więcej uprawiać #Pradawnychzbóż, pokazałem jak wygląda #Ziarno #Trispy, #Persy, #Orkiszu, #Płaskurki, #Samopszy przekazując informację, że jeżeli są zainteresowani uprawami tych #Pradawnychzbóż to #StowarzyszeniePolskaEkologia posiada kontakty na #Rolników którzy mają certyfikowany materiał siewny. Specjalne podziękowanie składamy przew. #SolidarnościRi na Podkarpaciu panu Jerzemy Bednarzowi za pięknie przygotowane stoisko na którym były zaprezentowane historycze dawniej używane sprzęty i narzędzia do przemiału zboża, zarabiania ciast, mierzenia ziarnia, stare koszyki plecione ze slomy które nasze babcie używały do wyrośnięcia ciasta uformowanych bochenków chleba. Zwieńczeniem naszej wizyty były serwowane przez druhny i druhów z OHP potrawy zbożowe, różne pierogi, kasze z gulaszem i grzybami, kaszanka z wiejskim chlebem, oczywiście wszystkie te dania były rozdawane dla gości dożynkowych bezpłatnie. Również goście dożynkowi mieli okazję zobaczyć jak aktualnie można w każdym gospodarstiw domowym zmielić mąkę z ziaren na młynku żarnowym.

Kuchnia ze zbożami Kamień 28 08 2022 3

  Kuchnia ze zbożami Kamień 28 08 2022 12

Zobacz Galerię >>>

W czasie Dożynek Gminy Księżopol w Płusach na Lubelszczyźnie w niedzielę 21.08 odbyła się przekazani przez #Stowarzyszeniepolskaekologia dla #KGWpłusy młynka żarnowego #Mockmill oraz 25 kg #ZiarnaPradawne Trispa. #KGWpłusy przygotowało piękny wieniec dożynkowy oraz wspaniałe ciasta, chleby i inne smakołyki którymi zajadali się uczestnicy Dożynek Inicjatywę przekazywania dla #KGW młynków żarnowych #Mockmill podjęły władze #StowarzyszeniaPolskaEkologia w celu zainspirowania używania do swoich wypieków, pierogów itp mąki świeżomielonej ze swoiskich zbóż. Niech się realizuje hasło prof. Juliana Aleksandrowicza "Wyglądasz jak jesz", niech to hasło będzie przykładem dla wszystkich #KGW w Polsce, że będąc na wsiach, miasteczkach mielimy swoje zboże na mąkę i z niej wypiekamy ciasta, chleby oraz robimy produkty mączne Na Zdrowie Przecież to jest wypełnienie motta "Od Pola do stołu". Dar przekazali w obecności Wójta Gminy Księżpol #JarosławaPiskorskiego w imieniu władz #StowarzyszeniaPolskaEkologia Przedwodniczący NSZZ RI "Solidarność" #TomaszObszański oraz pełnomocnik zarządu #StowarzyszeniaPolskiejEkologii Przew.Komisji Rewizyjnej #CzesławMeus GRATULACJE dla #KGWPłusy

 
   UFF jak było gorąco w czasie minionego wekendu, ale #StowarzyszeniePolskaEkologia ambitnie realizuje swoją misję, mającą na celu przekonanie Polskich konsumentów do naszej Polskiej żywności, która wytworzona przez Polskich przetwórców z ekologicznych lub oznaczonych systemami jakości surowców nie ma równej na świecie, więc przeszkody w postaci upału nam nie są straszne. A tym bardziej jeżeli realizujemy Projekt "Kuchnia Strażacka ze Zbożami Wysokiej Jakości" # sfinansowanego z Funuszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Tym razem zamieścimy reportaż z tego wydarzenia które było realizowane na uroczystych Dożynkach w #GminieKsiężpol w miejscowości #Płusy. Jak każde Dożynki te w Płusach miały świetną oprawę, były wieńce dożynkowe przygotowane przez KGW, była muzyka na żywo, ale przede wszystkim była "Kuchnia Strażacka ze Zbożami Wysokiej Jakości, a jak kuchnia strażacka to nie mogło zabraknąć grochówki z kluseczkami, a nasze dzielne druhny z #OSP przygotowały prawdziwą ucztę dla podniebienia, były: Pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ze szpinakiem, z serem na słodko, z owocami, krokiety z nadzieniem warzywnym, bułeczki z kiełbaskami i batonami mięsnym. Jadła dla nikogo nie zabrakło, a myśmy się cieszyli, że konsumenci bardzo chwalili potrawy wykonane z polskich mąk. Były pokazy przemiału ziarna zbóż na świeżą mąkę. Gratulujemy władzom Gminy Księżpol, OSP oraz KGW z Płus za świetną organizację.
 
Kuchnia Strażacka ze Zbożami Wysokiej Jakości w Płusach 16
 
Kuchnia Strażacka ze Zbożami Wysokiej Jakości w Płusach 10
Kuchnia Strażacka ze Zbożami Wysokiej Jakości w Płusach 12
Kuchnia Strażacka ze Zbożami Wysokiej Jakości w Płusach 11
 
 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.