Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Organizacja Organic Week w ramach Organicity miała na celu nawiązanie i utrwalenie stabilnych relacji biznesowych w USA dla wybranych włoskich i polskich firm specjalizujących się w produktach ekologicznych.

organic week

 

Zaangażowane były cztery firmy:

Bono – firma specjalizująca się w Oliwie Extra Virgin.

Campo D’Oro – firma specjalizująca się w artykułach spożywczych.

Guerzoni – firma specjalizująca się w occie balsamicznym i innych produktach pochodnych

Korab Garden – firma specjalizująca się w sokach NFC Organic.

 

Importerem, który współpracował w projekcie, była Isola Imports, jeden z najstarszych importerów w rejonie Chicago, który rozpoczął działalność w 1957 roku od sklepu spożywczego, a następnie rozwinął się w wyspecjalizowanego importera żywności ekologicznej. Celem Isola Imports jest „dostarczenie konsumentom najlepszej w smaku żywności dla smakoszy”.

Dwaj dystrybutorzy to Potash Market i Valli Produce.

Potash Market ma swoją siedzibę w dzielnicy Chicago Downtown i ma trzy lokalizacje w samym sercu Chicago: 875 N State St, 1525 N Clark St oraz w najmodniejszym wieżowcu Johna Hancocka:, gdzie na 44. piętrze znajduje się „najwyższy supermarket na świecie”. Pokazy odbyły się w State i Clark.

Valli Produce ma siedzibę w pięciu różnych lokalizacjach na najmodniejszych przedmieściach Chicago: Valli Produce Evanston, Valli Produce Hoffman Estates, Valli Produce Glendale Heights, Valli Produce Loves Park i Valli Produce Rockford. Pokazy odbyły się w Hoffman Estates i Glendale.

 

Kalendarz wydarzenia:

Czwartek, 29 września

Piątek, 30 września

Poniedziałek 3 października:

piątek, 7 października

Sobota 8 października:

Niedziela, 9 października

 

W każdym miejscu przewdziano:

Półkę, na której znajdowały się produkty, od pierwszego demo (czwartek 29.09.) do ostatniego demo

Stół, na którym odbyło się demo.

Hostessę przez cały okres demo.

Reprezentanta organizatora

Hostessy, które prezentowały produkty, zostały poinstruowane o charakterystyce samych produktów i doskonale potrafiły odpowiadać na pytania klientów.

Przed rozpoczęciem pokazów bardzo dużo uwagi poświęciliśmy kierownikom i pracownikom supermarketu, aby poznali i wypróbowali produkty .

Podczas pokazu zaprosiliśmy klientów supermarketów do wypróbowania prezentowanych produktów, dbając o rotację zarówno firm, jak i referencji na wystawie.

Duże zainteresowanie wzbudził ekologiczny sok jabłkowo-rokitnikowy-bananowy NFC, nietypowy produkt w dwóch łańcuchach dostaw.

Mając również dostęp do danych sprzedażowych, zobaczyliśmy, które produkty były najlepiej sprzedające się w 4 supermarketach. Wydrukowaliśmy 800 egzemplarzy ankiet i przetworzyliśmy blisko 600.

Ogólnie większość klientów zgodziła się odpowiedzieć na pytania, ale niewielu było gotowych podać swój adres e-mail.

W niniejszym raporcie nadaliśmy priorytet ogólnemu pytaniu:

Czy kupiłbyś ten produkt i poleciłbyś go znajomym?

Czy jest dla Ciebie ważne, aby produkt posiadał certyfikat ekologiczny UE?

"Czy chcesz zapisać się* do naszego newslettera, aby otrzymywać wiadomości o projekcie, informacje o produktach ekologicznych i inne wiadomości dotyczące certyfikacji ekologicznej?”

I odpowiedzi były następujące:

91% klientów kupiłaby produkty i zarekomendowała znajomym

61% uznała za istotne ,że produkt ma certyfikat ekologiczny EU

59% klientów jest zainteresowana otrzymaniem newslettera

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2022 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.