Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
b_p005_1_4.jpg

Facebook Like Box

Targi BIO FACH 2019 już za nami. Ostatni dzień na targach upłynął bardzo spokojnie . Ale stoisko Polskie nadal tętniło życiem, były ostatnie kontakty z kontrahentami, a wielu wystawców ze Stowarzyszenia Polska Ekologia bardzo aktywnie częstowało odwiedzających świetnymi sokami Korab- Garden, Kamionnej, Ewy- Bis , herbatami ziołowymi Mir- Lek, owocami i orzechami w czekoladzie z firmy Doti, miodami Bartnika, serami kozimi od Maziejuków, kefirem z Jasienicy Rosielnej. Również w strefie pokazów kulinarnych były degustacje i pokazy- była zupa gulaszowa z kaszą, bigos po staropolsku, kaszanka, szynka pieczona, polędwica wołowa, oraz degustacja świeżego chleba z masłem ekologicznym z Jasienicy Rosielnej wypieczonego na targach, był to chleb pszenno-żytnio- orkiszowy z mąką z samopszy na świeżym zakwasie z Instytutu Sadkiewicza z Bydgoszczy! Degustujący stwierdzili, że ten chleb pachnie Polską tradycją wypieku chleba, co nas bardzo cieszy. Dziękujemy Funduszom mięsa wieprzowego, wołowego, owoców i warzyw, ziarna zbóż i przetworów zbożowych za sfinansowanie promocji najlepszej Polskiej żywności. Polskie Ekologiczne mięso i wędliny są tak smaczne, że żadne akcje negatywne nie są w stanie zniechęcić konsumentów na całym świecie , żeby przestali kupować nasze produkty.

Zobacz więcej na naszym FB >>>

Biofach 2019

Warszawa, 07.02.2019 r.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty DOT: Zapytanie ofertowe z dnia 29.01.2019 r. na realizację zadania - projektu „BIOFACH 2019 - Promocja polskich produktów rolnictwa ekologicznego w Europie".

 

Załącznik >>>

Właśnie zakończony CEE National Week (Tydzień Narodów Europy Środkowej i Wschodniej), którego partnerem było nasze Stowarzyszenie, to inicjatywa młodych ludzi studiujących wspólnie a pochodzących z różnych części Europy. Tydzień ten obfitował w wydarzenia mające przybliżyć nam Europejczykom - kultury narodów Europy Środkowej i Wschodniej - pokazać różnice i podobieństwa, przybliżyć nas wszystkich poprzez poznanie.
Jak wiadomo - przez żołądek do serca! Nie mogło zatem zabraknąć jedzenia (regionalnego i ekologicznego). Stowarzyszenie Polska Ekologia przybliżyło uczestnikom certyfikowaną polską żywność i smak kuchni polskiej. Było smacznie, wesoło i bardzo przyjacielsko!
Oby tak dalej!

Fotorelacja >>>

CEE

 

Ogłoszenie o zmianie w Zapytaniu ofertowym z dnia 29.01.2019 BIOFACH 2019-Promocja polskich produktów rolnictwa ekologicznego w Europie.

Załącznik >>>

ZAPYTANIE OFERTOWE dotyczące realizacji projektu: „BIOFACH 2019 - Promocja polskich produktów rolnictwa ekologicznego w Europie”
Warszawa 29.01.2019 r.

Pobierz załącznik >>>

Już w poniedziałek, 28 stycznia br. rozpocznie się Tydzień Krajów Europy Środkowej i Wschodniej (@CEENationalWeek) na kampusie w Brugii. Współorganizatorem jest grupa studentów polskich w Kolegium Europejskim. Stowarzyszenie POLSKA EKOLOGIA, jako sponsor, będzie aktywnie promowało polską żywność i potrawy ekologiczne.

Celem Kolegium Europejskiego nie jest tylko kształcenie młodych ludzi z zakresu integracji europejskiej i funkcjonowania instytucji europejskich, ale również wzmocnienie ducha solidarności wśród studentów, a także szerzenie wartości europejskich. Od stycznia 2019 r. ponad 300 aktywnych studentów będzie organizować tzw. Tygodnie Narodowe. Celem tych tygodni jest promowanie integracji europejskiej przybliżenie studentom z całego świata poszczególnych kultur. W ramach tygodni, organizowane są wydarzenia o charakterze kulinarnym, artystycznym i akademickim.

W ramach tygodnia, który potrwa do 3 lutego, odbędzie się kilkanaście wydarzeń. Oczywiście także kulinarnych. Do takich wydarzeń zaliczać się będą miedzy innymi:

- poczęstunek podczas ceremonii otwarcia

- Impreza weselna w Europie Środkowo-Wschodniej: pokaz fuzji między tradycją regionalną a współczesną kulturą

- stałe degustacje polskich ekologicznych produktów

Udział Stowarzyszenia Polska Ekologia będzie świetną okazją dla uczestników (studenci, kadra nauczycielska, osoby odwiedzające) by bliżej poznać polską tradycję a przede wszystkim smak ekologicznej żywności z Polski.

Patronat nad Tygodniem Krajów Europy Środkowej i Wschodniej objęły Stałe Reprezentacje przy Unii Europejskiej w tym także Polska!

Relacje z wydarzenia już wkrótce. Zapraszamy!

 

https://www.facebook.com/CEENationalWeek

 

CEENW 01

Polska Ekologia

Polska Ekologia

 

program imprezy Central and Eastern European Week

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.