Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
roduktypoziomojpg.jpg

Facebook Like Box

Polska Niepodległa Smakuje

Zamieściliśmy bardzo dużo informacji na naszym profilu FB na temat zakończonego Pikniku PDŻ oraz projektu sfinansowanego przez Fundusze Promocji mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego, owczego, mleka, owoców i warzyw pod hasłem "Niepodległa Polska Smakuje", który odbył się na Służewcu w Warszawie. Dzisiaj zamieszczamy Galerię Fotografii różnorodnych potraw przygotowanych z mięsa z systemów najwyższej jakości oznaczonej QAF, PQS, QMP. Potrawy były przygotowywane przez mistrzów z Polskiej Ekologii- Adama Wałęgę, Marcina Piotrowskiego, Zdzisława Czepigę przy współpracy Kuby Rudziksa, Łukasza Kasprzyka, Agnieszki Parzygnat oraz uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa. Nie będziemy opisywać poszczególnych potraw jedynie podamy, że mięsa użyte do przygotowania potraw były z wieprzowiny, wołowiny, drobiowe z indyka.

Polska Niepodległa Smakuje

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasz Pawilon "Niepodległa Polska Smakuje" na Pikniku PDŻ w sobotę 16.06.2018 na Służewcu. Myślę, że potrawy które były serwowane bezpłatnie dla tysięcy odwiedzających nas były bardzo smaczne. Nasi mistrzowie przygotowali tradycyjne potrawy Polskie z okresu lat 20 i 30- tych. Informujemy, że Konkurs kulinarny dla uczniów z Techników o profilu gastronomicznym zakończył się ogłoszeniem wyników, rozdaniem Dyplomów oraz nagród które ufundowała Firma Stalgast w postaci woucherów na sprzęt kucharski! OGŁASZAMY WYNIKI KONKURSU: I-sze miejsce Klaudia Nahacz absolwentka Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, II- gie miejsce Filip Kalkowski uczeń I-szej Klasy Technikum Gastronomicznego w Krakowie ul. Zamojskiego, III-cie miejsce Michał Matwij uczeń Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa

Było wiele atrakcji w pawilonie "Niepodległa Polska Smakuje". Jedną z wielu atrakcji był Konkurs Kulinarny uczniów ze Szkół o profilu Gastronomicznym. Młodzi "konkursowicze" przygotowywali różne potrawy! Jury pod kierownictwem Krzysztofa Zielińskiego miało "trudny orzech do zgryzienia",w określeniu zwycięzców, ponieważ młodzi adepci sztuki kulinarnej bardzo się postarali , przygotowując bardzo smaczne potrawy.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/ >>>

Polska Niepodległa Smakuje


Pierwsza impreza z cyklu Niepodległa Polska Smakuje (usytuowana na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu ) pokazała jakim wielkim zainteresowaniem cieszy się polska żywność wysokiej jakości, a zwłaszcza polska kuchnia. Na pikniku Poznaj Dobrą Żywność mistrzowie ze Stowarzyszenia „Polska Ekologia” zaprezentowali kuchnię okresu międzywojennego, chociaż w dużej mierze poddaną innowacji. Serwowano potrawy staropolskie: gulasz wołowy i wieprzowy, bigos po myśliwsku, steki wołowe, kotlety wieprzowe, schab pieczony, befsztyk tatarski z wołowiny, pieczeń z indyka, potrawkę z mięsa indyczego w warzywach.
Dlatego też tysiące gości odwiedzających piknik z uznaniem oceniało degustację. Wart podkreślenia był wątek przekazywania gościom wiedzy przez arcy kucharzy - Marcina Piotrowskiego, Adama Wałęgę i Zdzisława Czepigę oraz młode pokolenie z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa pod wodzą Beaty Łuki.
Opisany wyżej piknik otworzył łańcuch wielce pożytecznych imprez spiętych tytułowym hasłem. Na wszystkich sześciu następnych na gości będą czekały podobne atrakcje. Będzie m.in. przeprowadzany konkurs kulinarny dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Na Służewcu odbył się taki konkurs, w którym wzięło udział sześciu uczniów - pięciu z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa, jeden z Technikum Gastronomicznego z Krakowa. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Nahacz z Rzeszowa, drugie miejsce Filip Kalkowski z Technikum Gastronomicznego z Krakowa, trzecie - Michał Matwij z Rzeszowa. Gratulacje!

laureaci konkursu

Zwycięzcy konkursu kulinarnego uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Pierwsze miejsce - Klaudia Nahacz z Zespołu Szkól Gospodarczych z Rzeszowa, drugie miejsce - Filip Kalkowski z Technikum Gastronomicznego z Krakowa, trzecie miejsce - Michał Matwij z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa, oraz członek jury konkursu Czesław Meus - Stowarzyszenie Polska Ekologia. Stalgast ufundował nagrody w postaci sprzętu kucharskiego. 

Czytaj więcej...

 

Odpowiedź na pytanie do Zapytania ofertowego z dnia 27.05.2018 WYBIERAM POLSKIE EKO.

Pobierz załącznik >>>

Zawiadomienie z dnia 15.05.2018r o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Pobierz załącznik >>>

...

 

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2018 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.