Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
zynka_parz_520.jpg

Facebook Like Box

Światowy rynek jabłek, tak jak i inne rynki, nie jest wolny od perturbacji. Skoro polskie sady wyłącznie jabłoniowe to 30% wszystkich sadów w ogóle w UE, to widać jak ważna może być strategia działania polskich sadowników. To grupa właścicieli 167 tys. ha. Czym zaowocują (trochę przewrotne określenie) ich decyzje plus kaprysy pogody, plus  postępujące stepowienie Polski i zawirowania w handlu międzynarodowym, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Jedno jest pewne – przetrwają najlepsi. Jest i będzie popyt na dobre, markowe i ekologiczne jabłka. Markowe, czyli które? Jaka marka jest przygotowana do walki o rynek?

Z pewnością  taką silną marką są  „Jabłka Grójeckie”, mające udokumentowaną 500-letnią tradycję. Jest o tym przekonany  Pan Maciej Majewski prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie, współpracującego ze Stowarzyszeniem „Polska Ekologia”. Pytamy więc o siłę tej marki:

- „Nasza marka ma kilka mocnych atutów: to nie tylko 500-letnia tradycja wywodząca się od królowej Bony, która w naszym rejonie zakładała sady. To silna przewaga konkurencyjna  podbudowana unijnym certyfikatem  Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG), co stawia je na równi z popularnymi francuskimi i włoskimi winami czy serami, jak chociażby Camembert z Normandii, czy z tak cenionymi jabłkami z południowego Tyrolu.  Co więcej, rokrocznie obserwujemy wzrost zainteresowania klientów pochodzeniem kupowanych produktów. To nie przypadek, że myśląc sery i wino – myślimy Francja. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby myśląc jabłko – myśleć o Polsce

Czytaj więcej...

Drodzy sympatycy Stowarzyszenia Polska Ekologia, mamy dla Was dobre wiadomości👍. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Polska Ekologia będzie wspomagała w różnej formie Was w tych trudnych chwilach zagrożenia pandemicznego ze strony wirusa SARS CoV-2. Nie jesteśmy lekarzami, dietetykami, lecz osobami dla których zdrowie człowieka jest najważniejsze. Podjęliśmy działania które mają na celu edukować i doradzać osobom chcącym dbać o swoje zdrowie, jak również dla tych którzy potrzebują dorady dietetyka i lekarza specjalisty👩‍⚕️👨‍⚕️Aktualnie Polska Ekologia prowadzi projekt Sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Owoców i Warzyw pod hasłami "Ważna Dieta" 


https://www.waznadieta.pl/,


Na stronie Ważna Dieta możemy uzyskać informację na temat diet przy różnych jednostkach chorobowych, porady specjalistów , natomiast na facebooku o tej samej nazwie możemy zadawać pytania na temat diet i gdzie można nabywać niezbędne produkty spożywcze najwyższej jakości, aby chronić nasze zdrowie👍😋❤️👩‍⚕️👨‍⚕️👨‍🍳.

 

   www.waznadieta.pl

 

Zdrowie zaczyna się na talerzu…ale od czego właściwie zacząć? Między innymi w odpowiedzi na to pytanie postanowiliśmy stworzyć projekt różniący się od pozostałych, tym razem skupiliśmy się na Stworzeniu Platformy internetowej wspierającej zdrowe odżywianie pacjentów ,,Ważna Dieta” Dzięki której:

- pacjenci znajdą praktyczne odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące żywienia w chorobach dietozależnych,
- a lekarze pogłębią swoją wiedzę i zwiększą świadomość na temat zaleceń żywieniowych, które powinny być udzielane pacjentom z konkretnymi schorzeniami dietozależnymi.

Na platformie znajdą nie Państwo zarówno artykuły mówiące o walorach poszczególnych produktów, jak i takie które obalą kilka popularnych mitów żywieniowych, a do każdego produktu znajdą Państwo który pokaże jak przygotować go w ciekawy i smaczny sposób.

Projekt finansowany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego oraz Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

Link do strony FB:

https://www.facebook.com/Wa%C5%BCna-dieta-104589581028112/?epa=SEARCH_BOX

Link do platformy Internetowej:

https://www.waznadieta.pl/

 

Wazna Dieta 2020

Stowarzyszenie Polska Ekologia podpisało porozumienie o współpracy z Polskim Towarzystwem Rybackim.
Poniżej KOMUNIKAT ze strony Polskiego Towarzystwa Rybackiego.
Współpraca między naszymi stowarzyszeniami to zasługa naszego członka z Podkarpacia Gospodarstwo Rybackie Ruda Różaniecka: "Smolinfish"
-Polskie Towarzystwo Rybackie i Polska Ekologia rozpoczynają współpracę. Łączy nas produkcja i promocja żywności ekologicznej. Rybacy stworzyli na stawach azyl dla wielu gatunków zwierząt i roślin, a poprzez stosowanie tradycyjnych metod hodowli i wykorzystanie naturalnego pokarmu oraz cykl hodowlany odbywający się w czystym środowisku stawów, karp stał się produktem ekologicznym. Projekt "Nasi Rybacy" realizowany przez Polskie Towarzystwo Rybackie zrzesza gospodarstwa rybackie z terenu całego kraju promując sprzedaż bezpośrednią w gospodarstwach oraz punktach partnerskich (sklepach, restauracjach). Stowarzyszenie Polska Ekologia skupia producentów, którzy podjęli produkcję żywności z surowców ekologicznych z przekonaniem, że produkty te są bardziej wartościowe dla człowieka.

 

POLSKIE TOWARZYSTWO RYBACKIE >>>

 

PTR

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.