Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
z_z_l 640.jpg

Facebook Like Box

SPRÓBUJ PRODUKTÓW ORGANICZNYCH !
Miło nam będzie gościć kosumentów i importerów na naszym pierwszym w 2019 ORGANIC WEEK w Wietnamie.
Program Organic Week.

SEMINARIUM
28 LISTOPAD godz. 16 .00 -19 .00 The Reverie Saigon Hotel
ORGANICITY TASTE NATURE / BE EU ORGANIC
Europejskie standardy dla produkcji rolniczej i żywności wysokiej jakości: bezpieczeństwo i higiena produkcji , oznakowanie rejonu pochodzenia, produkcja tradycyjna i ekologiczna
MÓWCY:
• Dante Brandi, Konsul Generalny Włoch;
• Riccardo Cozzo, organic food expert BAC;
• Carla Gambini, Organicity’s PM.BAC
ORGANIC GALA DINNER
28 LISTOPAD godz. – 19.00 - 22.00 The Reverie Saigon Hotel
Menu skomponowane z produktów uczestników projektu Organicity
Wejście na Seminarium i Gala Dinner tylko za zaproszeniem, które można uzyskać kontaktując się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Pasol Paco

Dietetycy przypominają i wraz z ekspertami z Instytutu Żywności i Żywienia, a także z US Departments of Health and Agriculture, Food Standards Agency wspólnie apelują o uwzględnienie w codziennej diecie potrzeby zjadania pieczywa, zwłaszcza ciemnego, ale nie barwionego, tylko np. razowego, żytniego. Jednak same apele mogą pomoc tylko częściowo, co znajduje odbicie w przyhamowaniu spadku spożycia i zatrzymaniu się na poziomie 45 kg pieczywa zjadanego rocznie przez przeciętnego Polaka ( a w 2003 r. było to 120 kg). Chociaż znawcy branży powątpiewają w prawdziwość statystycznych roczników, które uwzględniają tylko gospodarstwa domowe, a gdzie cała branża HoReCa i sektor kanapkowy ze street food’em na czele?
Godnym polecenia przykładem poradnictwa żywieniowego są spotkania konsumentów z dietetykiem organizowane w Świdnicy przez miejscową piekarnię „Pasol-Paco” – spółkę, która jest członkiem Stowarzyszenia „Polska Ekologia”. Współpracująca z piekarnią Pani Agnieszka Podgórska, dietetyk kliniczny, mgr inż. technolog żywności i żywienia człowieka, a także Dietetyk Roku 2018 na Dolnym Śląsku, przekazuje wiedzę dotyczącą sekretów najlepszego pieczywa, wskazuje na różnice między „pieczywem zaciemnionym” ( czytaj barwionym), a prawdziwym chlebem na zakwasie żytnim. I zwraca uwagę, że: „nie warto rezygnować ze spożywania tradycyjnego pieczywa, a już na pewno, nie warto go zamieniać na wysoko przetworzone produkty chlebopodobne, typu pieczywo chrupkie, wafle i inne zamienniki chleba, promowane szeroko przez przemysł. W pieczywie wysoko gatunkowym znajduje się duża ilość mikroelementów, witamin i innych substancji biologicznie czynnych, jak np. kwas mlekowy, czy alkaloidy oraz lignany, w przeciwieństwie do ww. zamienników”.

Czytaj więcej...

Załącznik >>>

Załącznik >>>

Załacznik >>>

Załącznik >>>

Załącznik >>>

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.