Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
anner_small_strefa.jpg

Facebook Like Box

Koniec roku to zwykle czas podsumowań (chociażby częściowych) i właśnie na konferencji w KIG-u dokonano oceny przedsięwzięcia, w którym Stowarzyszenie „Polska Ekologia” w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, realizowała projekt, mający na celu promocję polskiej żywności oraz narodowych tradycji kulinarnych pn. „Niepodległa Polska Smakuje”.

Jak podaje „Portal Spożywczy.pl” otwierająca konferencję Pani Bożena Wróblewska prezes Centrum Promocji KIG-u powiedziała:
- „Program zakłada promocję produktów wysokiej jakości – ekologicznych i certyfikowanych wyznaczonymi systemami jakości. Promocja odbywa się w Polsce i za granicą”.
konferencja Krajowej Izby Gospodarczej

Wiceprezes naszego Stowarzyszenia Wawrzyniec Maziejuk zwrócił uwagę na szerszy i dalszy horyzont i podkreślił, że działania promocyjne dokonane w tym programie są doskonałą okazją do zbudowania kolejnych relacji na nowych rynkach poza Unią Europejską, gdzie moglibyśmy wejść i pojawić się z polską żywnością. Istotne jest kwestia nie tylko promocji polskich produktów, ale polskich produktów wysokiej jakości.
Wysoką ocenę wystawił Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, mówiąc, że żaglowiec, który wpływa do portu jest zawsze sensacją, która przyciąga uwagę mediów:

Konferencja KIG


- „Nasi producenci, którzy byli obecni mogli odwiedzić zagraniczne sieci handlowe, zapoznać się z ich preferencjami i sposobami zakupów. To bardzo dobra okazja aby zestawić jakość polskich produktów spożywczych z producentami obecnymi na zagranicznych rynkach, z którymi mielibyśmy konkurować. Sposób nasze promocji, na żaglowcu, sprawił, że lokalni handlowcy otworzyli się i rozmawiali z naszymi biznesmenami co, gdzie i jak kupują. Dzięki temu udało się nam zebrać szereg niezwykle cennych doświadczeń. Udało się nam połączyć siły Krajowej Izby Gospodarczej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, dzięki temu program promocji był zrobiony naprawdę dobrze”.
Prezes Bożena Wróblewska przypomniała, że program „Niepodległa Polska Smakuje” rozpoczął się w Polsce na festynach m.in. w Augustowie, Rudawce Rymanowskiej i Boguchwale: -„ Żaglowiec Dar Młodzieży odwiedził porty w Singapurze, Osace i Dżakarcie . W planach mamy jeszcze jeden port w Stanach Zjednoczonych. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu z funduszy promocji mleka, mięsa wołowego, owczego, wieprzowego, drobiowego i owoców i warzyw. W ramach programu i w poszczególnych portach odbyło się wiele spotkań biznesowych, spotkań z przedstawicielami sieci handlowych oraz organizacji certyfikujących produkty opuszczone na dane rynki. Wyjazdy były krótkie, bo zazwyczaj trwające 4 dni, ale bardzo bogate.
Podczas degustacji wybieraliśmy produkty, które w danych krajach są cenione i można je tam przywozić. Promowaliśmy produkty mleczarskie – głównie sery; drób – indyki, kurczaki, kaczki; owoce i warzywa – przede wszystkim soki; mięso wieprzowe i wołowe. Kładliśmy nacisk na produkty ekologiczne i certyfikowane. I chociaż Polska nie jest rozpoznawalna kulinarnie na świecie, jak chociażby Włochy, to promocja na żaglowcu jest bardzo dobrym sposobem, aby pokazać nasza żywność i zachęcić do jej spróbowania. Wiadomo, że koszty rejsu są ogromne, ale otrzymaliśmy wsparcie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i sponsorów”.
Po konferencji był czas na sztukę, a konkretnie na wernisaż pt.: "Portret Polski i Polaka w 100-lecie Niepodległości Państwa Polskiego". Starannie wybrane, zgromadzone na wernisażu obrazy, nawiązują do wolności, niezależności, wydarzeń historycznych, krajobrazów i sylwetek Polaków na przestrzeni stu ostatnich lat.
-„Chcemy pokazać, że promocje żywności można łączyć ze sztuką. Polska kuchnia pasuje do sztuki, bo polskie dania są sztuką” – mówiła prezes Bożena Wróblewska.
=======
Całość na:
www.portalspozywczy.pl/.../polska-pokazala-sie-kulinarnie-na-swiecie,166157.html (autor Roman Wieczorkiewicz )

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.