Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
malczyk_web.jpg

Facebook Like Box

Zarząd:

Prezes - Pawel Krajmas

Członek Zarządu  - Wawrzyniec Maziejuk

Członek Zarządu - Maciej Rudziks
 

 

Komisja Rewizyjna:

Czesław Meus

Piotr  Nowak

Stefan Bednarek

 

Dyrektor Generalna:

Jolanta Lyska

 

 

S T A T U T >>>

 

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA >>>

 

LOGO PE, pdf do pobrania >>>

 

Stowarzyszenie Polska Ekologia  powstało w 2006 roku i skupia producentów, którzy podjęli produkcję żywności z surowców ekologicznych z przekonaniem, że produkty te są bardziej wartościowe dla człowieka. Działając na szybko rozwijającym się rynku żywności ekologicznej członkowie Stowarzyszenia uznają, że więcej ich łączy niż dzieli. Dynamiczny rozwój rolnictwa ekologicznego niesie ze sobą wiele nowych wyzwań, którym łatwiej sprostać działając wspólnie w ramach Stowarzyszenia.

 

 

Pojawiają się nowe wyzwania, chociaż branża żywności ekologicznej nie jest w rzeczywistości czymś nowym. Jeszcze sto lat temu wszystkie płody rolne były ekologiczne - nie stosowano środków grzybobójczych, owadobójczych, chwastobójczych, nawozów syntetycznych.
Na początku dwudziestego wieku doszło na świecie do tzw. zielonej rewolucji. Kilka nowych wynalazków, które wówczas się pojawiły silnik spalinowy, nawozy sztuczne, pestycydy zostały wykorzystane do uprawy ziemi i stay się podstawą gwałtownego wzrostu produkcji rolnej.
Niemal równocześnie, w latach dwudziestych ubiegłego wieku, pojawiła się też reakcja na ten proces uprzemysłowienia i chemizacji rolnictwa: powstało rolnictwo ekologiczne.

 Dzisiaj mamy już na świecie dwa zupełnie odrębne rynki żywności: rynek żywności konwencjonalnej i rynek żywności ekologicznej. Dwa rynki i dwa rodzaje produktów spożywczych. Powstają one na różnych polach, przetwarzane przy różnych reżimach technologicznych, sprzedawane są w różnych sklepach albo na różnych półkach, są odrębnie oznakowane i podlegają różnym przepisom prawa! Żywność konwencjonalna i żywność ekologiczna, to dzisiaj dwa różne światy!

Stowarzyszenie Ekologia Polska skupia ludzi, którzy żyją w świecie żywności ekologicznej.

 

Serdecznie zapraszamy do działu GALERIA,
gdzie Państwo będą mogli zobaczyć obszerne fotorelacje z naszych dotychczasowych imprez.  

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.