Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Produkty mleczne na szlakach kulinarnych
 
Zamykające nasze działania promujące polskie mleko w roku 2022 - w ramach projektu „Produkty mleczne na szlakach kulinarnych” - wydarzenie odbyło się 18 listopada 2022 r. Tym razem zgromadziło ono przedstawicieli środowiska prawniczego i uczelni wyższych z terenu województwa podkarpackiego. Spotkanie i prezentacja miało miejsce w Karczmie Dworu Ostoya w Jasionce k. Rzeszowa, obiekt jest elementem ogólnopolskiego Szlaku Kulinarno-Turystycznego „Ekologia Jakość Tradycja”.

Czytaj więcej...

Załącznik >>>

...

 
-#Zbożanaszlakachkulinarnychiwpiekarniachrzemieślniczych”, realizowane przez #StowarzyszeniePolskaEkologia, sfinansowane z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Odbyło się pod hasłem, czy Seniorzy doceniają polskie zboża i przetwory mączne? O tym mogliśmy się przekonać tuż przed Świętami Bożego Narodzenia gdzie odbyło się w Restauracji Kulisy (obiekt na Szlaku Kulinarno-Turystycznym „Ekologia, Jakość, Tradycja”) Hotelu Falcon w Rzeszowie spotkanie z liczną grupą: emerytów i rencistów. Przygotowane było w okresie przed wigilijnym, więc królowały na nim rożnego rodzaju pierogi (ruskie i z kapustą), paszteciki i kapuśniaczki (z barszczykiem), ale jak zawsze szczególne uznanie zdobyły pomysłowo przygotowane tradycyjne podkarpackie mini proziaczki z pastą serową i warzywami. Wzruszył nas także wśród podchodzący do stoiska osób niezwykły szacunek do kromek chleba, często próbowali je zachwalając wyborny smak i zapach niezwykle udanego wypieku - chleba sędziszowskiego na tradycyjnym zakwasie.

Załącznik >>>

...

Brawo dla - #Rodzinnegospodarstwoekologicznefigamaziejuków za prowadzenie zajęć edukacyjnych z młodzieżą szkolną w temacie #Ekologii oraz warsztatów serowarskich
Kilka tygodni temu #Wawrzyniecmaziejuk ,bardzo sprawnie , przeprowadził serię warsztatów serowarskich dla dzieci z dwóch szkół z Rzeszowa. 
Około 100 dzieci miało okazję poznać tradycyjne metody serowarskie. Z wielkim zaangażowaniem młodzi wyrabiali masło oraz wyciskali sery.
Dla wielu osób to był pierwszy taki kontakt z mlekiem. Warsztaty miały miejsce w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Magurski Park Narodowy w Krempnej. Warsztaty były elementem projektu pn. Podkarpacki Naturalny Wypas III.
 
Zajęcia edukacyjne z ekologii
 
dolina mogilnicy
 
...
Miło nam jest poinformować, że #Stowarzyszeniepolskaekologia oprócz działań mających na celu promowanie żywności ekologicznej, również przejawia aktywność mającą na celu wspieranie ważnych tematów bioróżnorodności.
19 stycznia 2023 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się Naukowa Konferencja Pszczelarska dedykowana - dla otoczenia społeczno-gospodarczego ,,Nauka praktyce". W której #Stowarzyszeniepolskaekologia weźmie aktywny udział nie tylko w roli sponsora tego wydarzenia , ale również do Komitetu Naukowego konferencji został zaproszony nasz członek mgr inż. Maciej Bartoń dyrektor oddziału Laboratoriów GBA w Lublinie, który poruszy temat ważności pszczół w łańcuchu produkcji rolnictwa ekologicznego i przetwórczego.
-Konferencja na UP wLublinie to największa do tej pory konferencja pszczelarska, która łączy świat nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym (czyli pszczelarzami i firmami pszczelarskimi). Uczestnictwo w tym wydarzeniu potwierdziły wszystkie instytucje naukowe, które w swoich badaniach zajmują się pszczołą miodną. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj postawiliśmy przedstawić niezwykłą firmę która jest członkiem #Stowarzyszeniapolskiejekologii, jest to #spółdzielniaproduktówrolnictwaekologicznego w Wołkowie nr. 13 o nazwie „Dolina Mogielnicy” w Wielkopolsce.
Prezesem zarządu w/w spóldzielni jest Roman Bartkowiak który wyznaje zasadę - „Trzeba zaprosić przyrodę do współpracy i odpowiednio dla naszych potrzeb tym współdziałaniem pokierować". Z PRZYRODĄ SIĘ NIE WALCZY, BO BARDZO ŁATWO MOŻNA PRZEGRAĆ!
Dlatego cały czas szukamy rozwiązań dających najwięcej korzyści. Aktualnie Spółdzielnia w Wołkowie ma do sprzedania następujące warzywa i zboża z certyfikatem ekologicznym:
Ziemniaki odmiany BellaRosa konsumocyjne i do sadzenia w ilości 800 ton, Orkisz bio 60 ton, Żyto bio 30 ton, Pszenica konsumpcyjna bio 60 ton, Gryka bio 30 ton, Proso bio 30 ton, Owies bio 30 ton.
Zaiteresowanym zakupem podaję kontakt na Romana Bartkowiaka nr. tel. 513 145 067 adres korespondencyjny: Wołkowo 13, 64-060 Wołkowo .
 
...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.