Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rodukt_002.jpg

Facebook Like Box

MushUp logo

Prezentacja na Festiwalu Wibracje.

Nowym kandydatem do konkursu „Polski produkt przyszłości” powinien być dostępny, skuteczny i dokładnie przebadany preparat grzybowy. Mamy w Polsce kilku jego producentów i rozwijające się zaplecze surowcowe. Działa grono  naukowców, dla których grzyby medyczne to nowa karta medycyny.

Coraz częściej pojawiają się doniesienia naukowe o skuteczności mykoterapii. Jej znaczenie będzie rosło z każdym miesiącem, podobnie jak wyglądała kariera … penicyliny, która również pozyskiwana jest z grzybów choć niemedycznych.

Tu jednak nie ma przypadku tak jak to było z Penicillium w 1928 roku. Grzyby lecznicze są badane i stosowane w medycynie naturalnej od tysięcy lat, jednak dopiero w ostatnich latach pokazało się więcej badań i rozwija się produkcja.

We właściwościach grzybów leczniczych zwłaszcza soplówki jeżowatej zakochała się Dolina Krzemowa, ponieważ suplementacja tym grzybem poprawia pamięć i szybkość myślenia oraz pozwala lepiej radzić sobie ze stresem.

Z tą opinią współgrają doniesienia płynące z amerykańskiego National Cancer Institute, także z Cancer Research Laboratory Methodist Research Institute oraz z Uniwersytetu Stanu Pensylwania. Mnóstwo badań realizuje też National University of Singapure.

Starania idą w kierunku uzyskania najskuteczniejszej formy naturalnych suplementów grzybowych przez współdziałanie autorytetów naukowych ze strefą wytwórców.  Wraz z modą, która przychodzi z USA,  przybywa producentów preparatów bardziej złożonych, wręcz skondensowanych w swej efektywności,  produktów, które łączą w sobie mieszaniny naturalnych ekstraktów, a także sproszkowanych,  specjalnie suszonych grzybów.

MushUp

 

Czytaj więcej...

Konkurs Master Baker

 

Pobierz załącznik PDF >>>

...

Stowarzyszenie Polska Ekologia Zaprasza w Niedzielę 11 lipca 2021 r. do Różańca. Organizatorem tego wydarzenia jest Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.
Szczególnie polecamy "Kuchnię strażacką z ognistą wieprzowiną" który to program został Sfinansowany przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego, a w roli kucharzy tym razem wystąpią strażacy z z OSP KSRG Tarnogród, którzy na kuchni polowej przygotują regionalne potrawy, którymi będą częstować uczestników wydarzenia. ZAPRASZAMY !
 
Harmonogram:
10.00 Msza św. w kościele filialnym pw. Św. Stanisława Kostki w Różańcu Pierwszym.
11.00 Otwarcie konferencji. Powitanie gości i uczestników.
11.30 Wykład ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza.
12.15 Przedstawienie projektu „Pszczoła bohater” realizowanego przez NSZZ RI Solidarność i ODR w Boguchwale.👍👏🐝
I inne wystąpienia na Konferencji👏👍
Ale organizator zapewnia wiele atrakcji, w tym:
- kiermasz żywności
- kuchnia strażacka z ognistą wieprzowiną
- festiwal drobiu
- wystawa innowacyjnych maszyn i środków do produkcji rolniczej.
Szczególnie zapraszamy na "Kuchnię strażacką z ognistą wieprzowiną" który to program został Sfinansowany przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego, a w roli kucharzy tym razem wystąpią strażacy z z OSP KSRG Tarnogród, którzy na kuchni polowej przygotują regionalne potrawy, którymi będą częstować uczestników wydarzenia . APRASZAMY !
 

#ekologia #polskaekologia #boguchwała #rzeszów #degustacja

W dniach 26-27 czerwca 2021 r. uczestniczyliśmy w Dniach otwartych drzwi w Boguchwale na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego W Boguchwale.

Smakołyki były rozliczne: zupa z zielonych warzyw, duszony bit i wieprzowe, kompot i deser lodowy.

Boguchwała 6 6 2021

  Boguchwała 6 2021 2

Czytaj więcej...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2021 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.