Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
oledwiczkawedzonamax.jpg

Facebook Like Box

 

ZAŁĄCZNIK >>>

...

 

ZAŁĄCZNIK >>>

 

...

W dniach 4-12 kwietnia 2024 r. w Islandii odbyło się spotkanie partnerów i beneficjentów projektu CE4RT. Liderem projektu jest Munster Technological University (MTU) z Irlandii. Członkami tworzącymi konsorcjum są Stichting Business Development NT Friesland (Holandia), Islan Tourism Cluster (Islandia), Vacational College Samiedu (Finlandia), Dingle Peninsula Tourism Alliance (Irlandia), The Tourism Space (Irlandia), a Polskę reprezentuje w konsorcjum Danmar Computers.

Jako Beneficjenci, do projektu w Polsce zakwalifikowali się: Restauracja Posmakuj Krosno, restauracja Miód Malina, Hotel i restauracja Zacisze,Hotel Falcon, Restauracja Konfitura, Spółdzielnia socjalna „Dzikie wino” w Daliowej, Przystanek Rzeszów, Marco –trade, Zajazd Galicja w Dukli, Zajazd Bartnik, Your Concierge, Browar Dukla, Karczma Wacławówka, OK Pizza oraz Zajazd pod Caryńską w Ustrzykach.

Stowarzyszenie Polska Ekologia zostało wybrane do realizacji zadania dotyczącego prowadzenia coachingu i opracowania zrównoważonego planu działania dla każdej z 15 firm z branży turystycznej w Polsce.

O Projekcie

CE4RT to międzynarodowy projekt wspierający sieć współpracy MŚP z branży turystycznej w pięciu partnerskich ośrodkach. Koncentruje się on na zrównoważonych praktykach, gospodarce o obiegu zamkniętym i turystyce regeneracyjnej. Celem projektu jest dostarczenie MŚP narzędzi do wdrażania praktyk turystyki regeneracyjnej w ramach długoterminowych strategii, co ma poprawić odporność, rentowność i konkurencyjność branży turystycznej.

Czytaj więcej...

W sobotę, 1 czerwca 2024 r., ogrody kancelarii premiera w Warszawie zostały zamienione w bajkowy ogród dla dzieci, a wszystko oczywiście z okazji ich święta - Dnia Dziecka. Swój udział w tym wydarzeniu miało także Stowarzyszenie „Polska Ekologia”.

Przygotowane przez organizatorów miejsca do zabaw dla dzieci miały wiele walorów edukacyjnych. Wcielały się chętnie w rolę żołnierza poznając tajniki wzorowego maszerowania, a przy okazji mogły dowiedzieć się jak działa wykrywacz metalu i robot rozpoznawczy. Na pasjonatów straży pożarnej czekały otwarte wnętrze prawdziwego wozu strażackiego. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca górnika albo funkcjonariusza Straży Granicznej. W tym ostatnim przypadku zwiedzały zaimprowizowany posterunek graniczny z przeprowadzaną na ich oczach odprawą paszportową. Dzieci brały także udział w warsztatach tworzenia biżuterii, w pokazach laboratoryjnych, a także oglądały wystawę ginących roślin i zwierząt.

A na zmęczonych i głodnych czekały stoiska kulinarne, wśród nich szczególnie oblegany namiot Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, które realizując projekt „Polska wieprzowina. Smak, Jakość, Tradycja” przygotowało dla najmłodszych i ich rodziców dania z smacznej i zdrowej polskiej wieprzowiny na szereg różnych sposobów, przy okazji edukując wszystkich uczestników wydarzenia w systemach jakości mięsa wieprzowego. A jak to wygląda w praktyce obejrzyjcie na zdjęciach – uśmiech na wszystkich twarzach mówi jedno – jest smacznie!

Projekt „Polska wieprzowina. Smak, Jakość, Tradycja” finansowany jest z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, a realizowany przez Stowarzyszenie „Polska Ekologia”.

WARSZAWA KRM Polska wieprzowina Smak Jakość Tradycja1

Czytaj więcej...

 

ZAŁĄCZNIK >>>

 

...

 

ZAŁĄCZNIK >>>

...

 

ZAŁĄCZNIK >>>

 

...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.