Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

#Stowarzyszeniepolskaekologia wraz ze stowarzyszeniem z Włoch. #BioAgricoop realizowało projekt współfinansowany z funduszy UE , mający na celu promocję żywności ekologicznej z Europy, w tym również Polski i Włoch. Program miał nazwę #ORGANICITY i trwał ze względu na pandemię 5 lat. Nasze stowarzyszenia promowały żywność ekologiczną z Europy w USA, Wietnamie, Tajlandii, Singapurze, Indonezji. Na zakończenie projektu w Nowym Jorku odbyło się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w dniu 28/11 seminarium oraz networking dinner, na który zaproszeni zostali lokalni biznesmeni związani z ekologicznym sektorem spożywczym .
Na spotkaniu w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej licznie zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać prelekcji, a także zdegustować potrawy przygotowane z produktów pochodzących od polskich producentów posiadających certyfikaty ekologiczne.
Dziękujemy Pani #BożenieWróblewskiej Prezes z KIGCP za zaangażowanie i perfekcyjne przygotowanie spotkania na którym wielu biznesmenów miało okazję zapoznać się z najlepszymi smakami ekologicznej żywności pochodzącej z Stowarzyszenie Polska Ekologiai i Włoch #BioAgricoop 
 
Promocja w USA 12 2023 2
 
 
 
...

 

Komunikaty grozy [] Koktajl pestycydowy [] Konsumenciechroń się sam

Powiadają piekarze - Bez chleba żyć się nie da! A ze środowiska dietetyków płynie przekaz – Wybieraj różne rodzaje pieczywa, różne dodatki, różne mąki.

Ba, „wybieraj”. Mogę wybrać albo razowiec, albo biały chleb, mogę dobierać dodatki wedle uznania, ale mąkę? W osiedlowym sklepie, czy w dużym markecie jest mąka, taka najbardziej dostępna, standaryzowana, oczyszczona, wybielona chemicznie. Czy powstanie z niej dobre pieczywo?
O pomoc w poszukiwaniu prawdziwego chleba, który będzie czymś więcej niż upieczoną porcją mąki, zwróciliśmy się do Czesława Meusa arcymistrza piekarskiego, konsultanta branżowego i jednoosobowego Instytut Chleba zarazem. Bardzo aktywny popularyzator ekożywności i członek Stowarzyszenia „Polska Ekologia” wyjaśnia:

- „To, co oglądamy dzisiaj na półkach sklepowych, to w większości nie jest prawdziwy chleb. Nie dość, że kupujemy pieczywo ze zmodyfikowanej mąki, to jeszcze okraszone licznymi specyfikami, polepszaczami itd. Jeśli koniecznie trzeba służącą do wypieku chleba mąkę polepszać, to oznacza, że nie mamy do czynienia z surowcem wysokiej jakości. Polski chleb poszedł w kierunku substytutów i gotowych mieszanek. To przeważnie pieczywo wzbogacone sztucznymi enzymami i innymi dodatkami powodującymi jego trwałość. Tzw. pieczywo odpiekane powstaje z ciasta mrożonego nawet przez pół roku w ciekłym azocie. Nawet nie chcę wiedzieć, co ono zawiera. Kupujemy w rezultacie pieczywo chemiczne, które nazwałbym chlebopodobnym. Dobrego chleba szukałbym w małych lokalnych piekarenkach, często rodzinnych, gdzie sprawdzone, tradycyjne receptury przechodzą z ojca na syna. Jak smakowała pajda tamtego chleba! Cudownie! Dawała sytość, długo nie chciało się potem jeść. A bochenek pachniał tak, jak mógł tylko pachnąć najlepszy w świecie pokarm. Z pewnością po smaczny bochenek nie wybrałbym się do dużych, sieciowych marketów, tam chleby, bułki, bułeczki wypiekają na miejscu, mrożonego ciasta, o zgrozo!”.

 

Czytaj więcej...

 

Załącznik >>>

...

  

Załącznik >>>

 

...

 

Załącznik >>>

ł...

 

Załącznik >>>

 

...

Bardzo dziękujęmy Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu , że w jego gościnnych progach ZSZT mogliśmy dzisiaj przeprowadzić eliminacje ogólnopolskiego konkursu "Zboża najwyższej jakości- Powrót do zbóż pradawnych" sfinansowanego przez Fundusz promocji ziarna zbóż i przetworów zbożowych .Bardzo dziękuję również przedstawicielom z Terenowego Oddziału KOWR w Rzeszowie z Panem Damianem Przedzieńkowskim i Paniom również z KOWR Rzeszów za wsparcie i przekazanie podarunków dla uczniów i szkołom biorących udział w rywalizacji. Dziękuję opiekunom z Zespołu Szkół Agro-Technicznych z Ropczyc, Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa oraz opiekunom ze szkoły w Mielcu za znakomite przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu. Jesteśmy dumni, że młodzież wykorzystuje do wypieków i dań kulinarnych #PradawneZboża. Jest to dla nas wyjątkowa satysfakcja, że nasza kilkuletnia praca nad rozpropagowaniem Pradawnych Zbóż z #RolnictwaEkologicznego odnosi znakomite efekty dydaktyczne i promocyjne.

Zobacz fotoglerię >>>

 

...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.